Společnost Stangl Technik Česko spol. s r. o. byla založena dne 16. 2. 2010 (tehdy pod názvem ALPINE-ENERGIE Česko spol. s r. o.) jako 100% dceřiná společnost koncernu ALPINE-ENERGIE Holding AG.

V srpnu 2014 byl celý koncern ALPINE-ENERGIE prodán německo-švédskému investičnímu fondu TRITON a zároveň změnil název na EQOS Energie. Tím došlo i k přejmenování naší společnosti na EQOS Energie Česko spol. s r. o.

Dne 22. 1. 2018 byla podepsána smlouva o prodeji 100 % obchodních podílů společnosti EQOS Energie Česko spol. s r. o. mezi dosavadním majitelem EQOS Energie Holding S. à r. l. a investičními fondy Avallon MBO Fund II a Genesis Private Equity Fund III (GPEF III). Společnost EQOS Energie Česko byla prodána společně se sesterskou společností EQOS Energie Polska sp. z o. o.

Po schválení této transakce příslušnými orgány v obou zemích došlo dne 11. 4. 2018 k podpisu definitivní smlouvy o prodeji obou společností a přechodu vlastnických práv k oběma společnostem na nové majitele.

V souvislosti se změnami ve vlastnické struktuře došlo dne 23. 4. 2018 také ke změně názvu naší společnosti na Stangl Technik Česko spol. s r. o.

Společnost se od začátku svého působení na českém trhu zabývá dodávkami a montážemi vnitřních instalací TZB, jmenovitě instalacemi vzduchotechniky, chlazení, vytápění, zdravotní techniky, měření a regulace, silnoproudých a slaboproudých zařízení. Dále nabízíme našim zákazníkům projekční činnost ve vlastním projekčním oddělení a v neposlední řadě také záruční i pozáruční servisní činnost.

Již od počátku činnosti všichni zaměstnanci Stangl Technik Česko spol. s r. o. kladou důraz na kvalitní služby svým zákazníkům a plnění termínů zakázek, to vše samozřejmě při dodržování nejvyšších standardů bezpečnosti práce.

Stangl Technik Česko spol. s r. o. se vyznačuje vysoce kvalifikovaným stabilním týmem zaměstnanců, kteří se neustále zdokonalují a drží krok s nejmodernějšími postupy v oblasti TZB.